Tercüme Bürosu

Tercüme Nedir ?

Tercüme bir dilin başka bir dile çevirimidir. Her ülkenin iletişim için kullandığı resmi bir dili vardır, Türkiye’nin resmi konuşma dili Türkçe’dir. Amerikanın resmi konuşma dili İngilizce’dir. Diğer ülkelerde bu şekilde kendilerine has bir kullanımı vardır. Dünya genelinde en yaygın konuşma ve yazışma dili ingilizce olarak geçer. Bir çok ülke ingilizce dilini kendi okul müfredatlarına almış ve global bir dil olan ingilizce eğitimler verilmektedir. İngilizce dilini almanca ve fransızca takip eder. Türkiyede bu diller harici rusca ve arapçada sıralamaya girmiş ve uluslar arası ülke irtibatları dolayısı ile diğer dillerde kullnılmakta dır fakat bu diller için genellikle tercümanlar tercih edilmektedir.

Tercüme Büroları ;

Uluslar arası çalışan şirketlerin personel tercihlerinde cv başvurularında ingilizce bilme şıkkı özellikle tercih edilir. Fakat kanuni veya sözleşme türü işlemler veya uluslararası anlaşma metinleri genel olarak yeminli ingilizcetercüme bürolarıtarafından tercüme ettirilerek anlaşma metinleri oluşturulur.

Mesela bir avukata uluslar arası bir dava geldiğinde ingilizce bilmiyor ise ve bu tip davalara çok fazla bakmadığından ilk tercihi oluşturduğu dava metinleri yeminli tercüme burolarında tercüme ettirip mahkemeye öyle sunmaktadır. Eğer müvekkili sadece ingilizce bilen biri ise bu kişiye yeminli tercüman sağlanarak “sözlü tercüme ve yazılı tercüme” işlerini bu tercüme bürosu ile yürütmektedir.

Hamburg tercüme bürosu olarak her daim sizlere arzu ettiğiniz yabancı dilleri Türkçeye veya Türkçe dilini diğer dillere çevirmeye hazırız.İletişim bölümündeki adres ve telefon bilgilerimizden bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Türkiye ve yurt dışına her bölgede hizmet vermekteyiz. Örnek vermek gerekir ise en yoğun hizet verdiğimiz bölgelere bakabilirsiniz >>” İstanbul Tercüme Bürosuİzmir Tercüme Bürosu, Ankara Tercüme Bürosu, Alanya Tercüme Bürosu, Antalya Tercüme Bürosu, Marmaris Tercüme Bürosu,” Yabancı Dil Çeviri ( Tercüme ) Hizmetleri Gibi…

 

Teklif İste